Провідний іспанський дитячий тренер навчав у Луцьку колег та юних футболістів

  Як відомо, з 1 по 13 липня в Луцьку перебував старший тренер дитячої футбольної академії ФК «Вільяреал» Національний Тренер Іспанії Вісенте Фустер Руїз (Фрагуа). Візит знаного в Європі фахівця відбувся завдяки старанням керівника дитячого футбольного клубу «Адреналін» Андрія Харченка.

  В академії ФК «Вільяреал» Фрагуа відповідає за підготовку дітей у вікових категоріях U6…U11. А ще Вісенте – один з наймолодших фахівців, які будь-коли були удостоєні «Titulo Entrenador Nacional» (національний тренер) – вищої тренерської кваліфікації Іспанії. До нього їздять на навчання та курси фахівці з багатьох футбольних країн Європи. Та, не дивлячись на титули та визнання, Вісенте залишається щирою, товариською та дуже активною та творчою людиною. З навчальними курсами він лише об’їздив всю Західну Європу, а й побував у країнах Близького Сходу, Центральної та Північної Америки. І всюди прагнув не лише донести до слухачів свої методики, а й вивчав місцевий досвід роботи з дітьми, переймав у колег нові для нього вправи та методи тренувань, які потім систематизував та вдосконалював.

  На початку свого перебування у Луцьку, Фрагуа провів триденні курси для дитячих тренерів. «Я бував на багатьох подібних курсах, в тому числі і на «Донбас-Арені», але заняття у Вісенте – одні з найпродуктивніших та «найрентабільніші» – так багато нових знань за такі гроші!» – ділиться враженнями Віталій Швидкий – тренер київського клубу «Локомотив». «В особі Вісенте я знайшов не лише колегу та наставника, але й друга – він щира, відкрита, доброзичлива людина!» – каже Віталій Новак – тренер київської ДЮСШ-15. «Фрагуа – Фахівець з великої літери. Для тренерів, які прагнуть вдосконалюватись, такі курси важко переоцінити!» – це слова харківського тренера Сергія Слюсаря з українсько-нідерландської футбольної школи «Майстер м’яча». «Для молодого тренера такі курси дають прогрес якого добиваються декілька років», – враження про отриманні знання наймолодшого тренера ФК «Адреналін» Олександра Лисенка.

  У дні  що залишились, іспанський фахівець працював з дитячими групами футбольного клубу «Адреналін» (запрошувались приєднатись до тренувань Національного Тренера Іспанії і інші клуби, але там завжди знаходили причини відмовитись) – проводились тренування за методиками, за якими тренуються ровесники наших хлопців у «Вільяреалі»; ввечері – розбір тренувань та планування наступних занять в кімнаті теоретичної підготовки ФК «Адреналін». Для кращої підготовки юних футболістів Фрагуа радить частіше брати участь у змаганнях, адже турнірна боротьба не лише відточує індивідуальну майстерність та навички юних футболістів, але й формує футбольний характер та відчуття відповідальності за команду.

  Встиг Вісенте оглянути визначні місця Луцька: погуляв Старим містом, парком, побував у замку. Луцьк йому дуже сподобався: затишні вулиці, місто з древньою історією… До речі, в цей час Вісенте запрошували в поїздку до США у складі делегації іспанських футбольних тренерів, але він вибрав подорож в Україну – країну, в якій до цього йому бути не доводилось – і сподівається приїхати до нас ще.

  ФК «Адреналін» і надалі продовжуватиме співпрацю з іспанськими колегами: плануємо запрошувати до нас тренерів знаменитої академії, запозичувати передові методики підготовки юних футболістів, відкривати дорогу кращим вихованцям луцького клубу до навчання в академії ФК «Вільяреал».

Start a Conversation

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *