Роман Філь: «Своїм гравцям кажу, щоб до перемог звикали змалку»

Матеріал надано  виданням   http://volynsport.in.ua

Тільки за нинішній рік вихованці молодого луцького тренера доволі гучно про себе заявили, завоювавши золоті нагороди на кількох знакових турнірах. Почавши з перемоги на домашньому Різдвяному Кубку «Адреналін», хлопчаки 2008 року народження здобули міжнародний кубок у Ковелі та вибороли Дитячий Кубок УЕФА. Також ДЮФК «Адреналін-08» товаришує та постійно грає товариські зустрічі з київським  «Динамо» та львівськими «Карпатами».

Тож герой нашої розмови – наставник десятирічних футболістів дитячо-юнацького клубу «Адреналін» Роман Філь.

– Романе, коли зрозуміли, що хочете (і можете) бути дитячим тренером?

– Якщо відверто, то робота тренера мені подобалася завжди. Але перед тим як почати тренувати дітей,  я довго вагався та міркував, адже дитячий футбол дуже специфічний. Проте якось побачив в інтернеті сайт дитячо-юнацького футбольного клубу «Адреналін» і вирішив зателефонувати спортивному директору. Після тієї розмови мене одразу відправили на стажування до Школи Євгена Йосиповича, а через тиждень – помічником Мунтяна Віктора Олександровича. Я можу тільки подякувати цим двом метрам тренерської справи за те, що вони буквально за місяць втягнули мене в дитячий футбол. А згодом керівництво клубу доручило мені вести групу 2002/03 років народження, з випуску якої аж дванадцять футболістів зараз виступають за команди Волині в різних групах Дитячо-юнацької футбольної ліги України.

– Про гравця Романа Філя суперники й одноклубники кажуть коротко: “Жорсткий і надійний”. А який Філь-тренер?

 – Важко самого себе характеризувати в цій іпостасі, мабуть, нехай це роблять батьки моїх вихованців. Однак скажу так – передовсім я вимагаю від дітей дисципліни. Це стосується як футбольно-тренувального напрямку, так і побуту. Я хочу, щоб вони з самого малечку привчали себе до порядку, бо без цього результату однозначно не буде. А так, як для їхнього віку, в нас нормальні стосунки «тренер-гравець-тренер». Батьки, до слова, буває просять, щоб деколи і посварив (Сміється. – Авт.).

– Ви тренуєте хлопців 2008 року народження. Які футбольні  принципи донести дітям легко, а які навпаки – тяжко?

– Якщо говорити об’єктивно, то все те, що я на нинішньому етапі хочу до них донести, вони виконують. Якихось критичних чи непоправних зауважень у мене до гравців ФК «Адреналін-08» нема. Певна річ, працювати та розвиватися нам ще є куди, і це добре. Крім дисципліни, в їхньому віці я стараюся закласти фундамент для майбутнього футбольного життя. Тобто основу футболу: правильний удар, точна передача, якісна гра головою, продуктивне вкидання аута, вивірена подача з флангу… Звичайно, що комбінуємо ці окремі вправи з ігровими моментами.

– З якого віку оптимально віддавати дітей у футбол?

– Дитячий футбол зараз молодшає на очах. Якщо раніше в секцію футболу хлопців чи дівчат приводили не раніше 7-8 років, то це було нормою і вважалося правильним. Зараз же батьки починають дітей готувати до тренування вже з 3-4-річного віку, і це також  дає свої дивіденди. Я не можу категорично сказати, що такий-то вік оптимальний, а такий – ні. Багато залежить від індивідуальних якостей та фізіологічних рис окремо взятої дитини. Проте якщо батьки планують, аби їхній син чи донька серйозно займалася та досягли гарних результатів, то потрібно років із п’яти здавати дитину на втягуючі секції. В нашому клубі «Адреналін», до речі, є група «Джуніор», яка спеціалізується саме на заняттях із хлопчиками й дівчатками такого віку.

– Що мрієте виграти з ФК «Адреналін-08»?

– Якщо відверто, то аж такої конкретної мрії немає. Це ж все-таки дитячий футбол з усіма тонкощами цієї справи. Проте заняття цим видом спорту ніколи не минуть дарма – навіть якщо вихованці не стануть видатними спортсменами, вони однозначно матимуть здорове серце та гарний підтягнути вигляд. У той же час я своїм гравцям кажу, щоб змалку звикали до перемог. Моя мета, щоб вони навчилися грати в футбол і таки спробували стати професійними футболістами. І тут запевняю – я як тренер, керівництво нашого клубу та батьки зробимо для цього все можливе і навіть більше.

Start a Conversation

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *